space

Kullanım Sözleşmesi

1- TARAFLAR

www.biodabulsam.com ve biodabulsam mobil uygulamaları sözleşmenin bundan sonraki maddelerinde kısaca biodabulsam diye anılacaktır ve son kullanıcı, yani siz sözleşmenin bundan sonraki maddelerinde “kullanıcı” veya “müşteri” diye anılacaksınız. İşbu sözleşme karşılıklı hak ve yükümlülükleri korumak için hazırlanmıştır. İnternet sitemize girmek, uygulamalarımızı indirmek, sitemizde dolaşmak, ve sitemizi (uygulamalarımızı) kullanmak ve/veya bir rezervasyon yapmak suretiyle aşağıdaki koşul ve şartları (gizlilik sözleşmesi dahil) okumuş, anlamış ve kabul etmiş olduğunuzu teslim ve teyit etmektesiniz.

2- İŞİN KONUSU

biodabulsam otellerin müsait odalarını mobil uygulamalarına girerek günlük uygun fiyatlarla konaklama fırsatları sunmaktadır. Kullanıcı biodabulsam mobil uygulamaları üzerinden ihtiyacı doğrultusunda rezervasyon yapabilecektir. biodabulsam işbu sözleşmede sadece otel ile kullanıcı arasında bir aracıdır. Rezervasyon yapabilmesi için sistemde istenen zorunlu kişisel bilgileri girmek zorundadır. Bu bilgilerin hangi şartlarda kullanıldığı hakkında gizlilik bildirimi sayfasından detaylı bilgi edinebilirsiniz. Gizlilik Bildirimi aynı zamanda sözleşmenin ayrılmaz bir parçası ve bütünüdür.

3- TANIMLAR

biodabulsam mobil uygulamaları. Otel, biodabulsam uygulamalarında kullanıcılar için belirlenmiş. No Show, yapıldığı halde kullanılmayan rezervasyonlar. Otel Short’a düşmek

4- LİSANS VE SİTEYE ERİŞİM

biodabulsam, Üyelere Site ve Hizmet’e erişim ve kişisel kullanım konusunda sınırlı bir lisans verir. Bu lisans; başka bir satıcı veya herhangi bir üçüncü şahsın yararına hesap bilgilerinin indirilmesi veya kopyalanması; “cache”lenmesi; Site’ye yetkili olmayan hypertext, kullanım hakkı bulunulmayan içeriklerin Site’ye aktarılması; bilgisayar yazılım ve donanımlarına veya telekomünikasyon cihazlarına kısmen veya tamamen zarar verecek herhangi bir bilgisayar virüsü veya diğer bilgisayar kodu, dosyası ya da programı içeren herhangi bir içerik yüklenmesi, yayınlanması veya aktarılması; biodabulsam altyapısında aşırı ve oransız yük ortaya çıkaracak herhangi bir girişim; veri madenciliği veya benzer veri toplama ve çıkarma araç ve robotlarının kullanımına kesinlikle izin vermez. Site’ye erişimi önleyen veya kısıtlayan, biodabulsam tarafından kullanılan önlemleri aşmaya yarayan herhangi bir girişime yeltenmek kesinlikle yasaktır. Meşru olmayan herhangi bir kullanım biodabulsam tarafından Üye’ye verilen lisans veya yetkinin sonlandırılmasına neden olur.

Üyeler Site’yi kullanarak, şu girişimlerden kesinlikle kaçınacaklarını kabul, beyan ve taahhüt etmektedirler: (i) Site’yi veya herhangi bir içeriğini ticari amaçlarla kullanmak; (ii) yanlış, yanlış yönlendirici, sahte rezervasyon yapmak; (iii) robot, örümcek veya diğer elektronik/yazılımsal yöntemlerle Site içerik veya bilgisine erişmek, izlemek veya kopyalamak; (iv) biodabulsam altyapısına aşırı ve oransız yük getirecek her türlü girişimde bulunmak; (v) Site’ye erişim ile ilgili kullanılan yöntemleri geçersiz kılmaya yönelik girişimlerde bulunmak; veya (vi) Site’nin herhangi bir parçasını biodabulsam’ın yazılı izni olmaksızın kopyalamak.

5- ÜYELİK KOŞULLARI

Hizmet, 18 yaş altı Üyeler’e ve biodabulsam tarafından herhangi bir sebeple üyeliği iptal edilen kişilere kapalıdır. Üyeler birden fazla aktif hesap bulunduramazlar. Ek olarak, Üyeler üyeliklerini satamaz veya üçüncü şahıslara devredemezler. Gerekli koşulları sağlayamayan kişiler Site veya Hizmet’ten yararlanamazlar.

6- OTEL BİLGİLERİ VE FİYATLARI

biodabulsam mobil uygulamasında bilgiler ve fiyatlar oteller tarafından yüklenmekte ve güncellenmektedir. biodabulsam yetkilileri bu bilgileri zaman zaman kontrol etmekte ve varsa hataları düzeltmektedir. Otellere verilen çeşitli kategoriler tamamen biodabulsam’ın belirlemiş olduğu ve hiçbir yasal dayanağı olmayan kategorilerdir. biodabulsam bu kategorileri değiştirme hakkını saklı tutar. Otellerle ilgili fiyat, bilgi veya herhangi bir konuda uygulamalarımızda veya sitemizde yanlış bir bilgi olması halinde tüm sorumlu oteldir. biodabulsam uygulamalarında sıralamayı istediği gibi değiştirmekte, yayınlamakta ve gerektiğinde uygulamadan kaldırmakta serbesttir.

7- KREDİ KARTI

Oteller rezervasyonunuzu teminat altına almak için kredi kartı bilgilerine ihtiyaç duymaktadır. Bu itibarla kredi kartı bilgileriniz doğrudan rezervasyonunuzun yapıldığı otele gönderilecektir ve biz de kredi kartınızın geçerliğini (ön provizyon ile) kontrol edebiliriz. Kredi kartı bilgilerinizin tarafımıza güvenli ve şifreli olarak iletilmesini teminen hizmetlerimizde "Secure Socket Layer (SSL)" teknolojisi kullanmaktayız. Belirli fiyat ve fırsatlar söz konusu olduğunda kredi kartınızın ön provizyona veya (iade seçeneği olmaksızın) tahsilata tabi tutulabileceğini dikkate alınız. Lütfen rezervasyonunuzu yapmadan önce oda bilgilerini derinlemesine kontrol etmek suretiyle benzer koşullar olup olmadığını tespit ediniz. Bu konuda biodabulsam kullanıcının yanındadır. Fiyatlara tüm vergiler dahildir. Mevzuatta yapılacak herhangi bir değişiklikle vergi oranlarında bir artış olursa biodabulsam bu fiyatları toplam ücretin üzerine ekleme hakkını saklı tutar.

8- ÖDEME VE İPTAL KOŞULLARI

Kullanıcı biodabulsam uygulamaları üzerinden yapmış olduğu rezervasyonlarda aynı zamanda otelin tüm şartlarını da kabul etmiş sayılır. Otel özel durumlarda müşteriyi kabul etmeme hakkını saklı tutar. Bu durumu satış esnasında öne çıkanlar bölümünde belirtmek otelin tasarrufundadır. Müşteri rezervasyon yaptığı otele ücretin tamamını konaklasa da konaklamasa da ödemek zorundadır. Tüm odalarımız kampanyalı ve sınırlı sayıda olduğu için iptal ve/veya iadesi yoktur. Öncelikle rezervasyonu tamamlamak için uygulamada kredi kartı bilgileriniz talep edilecektir. Bu bilgileri dilerseniz cep telefonunuza kaydedebilirsiniz. Rezervasyonunuzu tamamladığınızda kart bilgilerinizin doğruluğu ve bakiye durumu uygulama tarafından kontrol edilir. Fakat kartınızdan herhangi bir ücret çekilmeyecektir. Konaklama ücreti otele giriş yaparken otel tarafından tahsil edilecektir. Eğer otele rezervasyon yaptığınız halde gitmezseniz kartına koyulan bloke yerine ücretin tamamı tahsil edilecektir. Kullanıcı rezervasyon yaptığı andan itibaren odanın ücretini ödemek zorundadır. Müşteri otele gitmese de bu ücreti ödeyeceğini taahhüt ve garanti eder.

9- HESABINIZ

Kullanıcılar, Site ve Hizmet’i kullanmak için oluşturdukları hesap bilgilerinde kişisel bilgilerini doğru, gerçek, güncel ve tam olarak vermeyi kabul, beyan ve taahhüt etmektedirler. biodabulsam gerçek dışı bilgiler kullanarak Üye olan kişilere ait hesap veya hesapları dondurma veya tamamen iptal etme hakkını gizli tutar.

Hesaplarla ilgili bilgilerin gizliliğinden Üyeler sorumludur. Üyeler, kendi hesapları altında gerçekleşen her türlü işlemin doğurabileceği sonuçları kabul etmektedirler. Ayrıca, hesabınıza bilginiz dışında erişildiğini veya herhangi bir güvenlik açığı oluştuğunu fark ettiğiniz anda en kısa sürede biodabumsam’a bilgi vermeyi kabul, beyan ve taahhüt etmektesiniz. Yukarıdaki hükümlere bakılmaksızın, biodabulsam herhangi bir kişinin Site veya Hizmet’e erişimini Kullanım Koşulları veya Gizlilik Politikası ile ilgili ve ancak bununla sınırlı olmamak üzere kısıtlama veya tamamen iptal etme hakkını saklı tutar.

10- OTEL REZERVASYONLARI

Kullanıcı, biodabulsam’ın uygulamalarını kullanarak kendi veya bir başkası adına rezervasyon yaptırabilir. Rezervasyon başka birinin adına yaptırıldıysa rezervasyonu yaptıran da, adına rezervasyon yapılan da otelin ve biodabulsam’ın tüm kurallarını kabul etmiş sayılır. Tesis uygulamalarına bağlı değişebilen ek ücretler Site içeriğinde kullanıcılara duyurmak otelin tasarrufundadır. Kullanıcı, Site’de duyurulmayan ek ücretler için biodabulsam’ı sorumlu tutmayacağını kabul, beyan ve taahhüt etmektedir. Üye toplam rezervasyon ücretinin kredi kartının borçlandırılarak tahsil edileceğini ve ayrıca herhangi bir iptal veya değişiklik işleminden doğabilecek ücretlerin de tahsil edileceğini kabul eder. Rezervasyon sırasında seçilen giriş (check-in) tarihinde tesise giriş yapılamayacağı ancak rezervasyon tarihleri içerisinde daha ileri bir tarihte tesise giriş yapılacağı durumlarda, Üye, giriş tarihinden geç olmamak kaydıyla biodabulsam’a durumu haber ederek rezervasyonun iptal edilmesini önlemeyi kabul eder. Tesise zamanında giriş yapamayan kullanıcılardan tahsil edilen ücretler iade edilmez.

Üye, yapılan iptal veya değişiklik işlemlerinden doğan ücretleri ödemeyi kabul, beyan ve taahhüt eder. Çoğu tesis, rezervasyon işlemleri yapıldıktan sonra değişikliğe veya iptal etmeye izin vermemektedir. Herhangi bir çifte rezervasyon durumunda tüm sorumluluk otele aittir. biodabulsam kullanıcının yanındadır ve sorunu çözmek için çaba sarf edecektir. Otel short’a düştüğünde en az kendi standartlarında bir otele müşteriyi gönderebilir. Müşteri rezervasyon yaptığında bu şartı peşinen kabul etmiş sayılır.

11- HİZMETİ KULLANIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

• Kanunlara uyma,
• Sözleşmeler,
• Her türlü davranış kurallarına veya yaptığımız diğer bildirimlere uyma,
• Hizmet hesabınızın parolasını gizli tutma,
• Hizmete ilişkin bir güvenlik ihlalini fark ettiğinizde derhal yetkililere bildirme.

12- YÜKÜMLÜLÜK

biodabulsam herhangi bir sebepten taahhüt ettiği hizmetleri yerine getiremeyebilir. Uygulamayı geçici veya sürekli olarak yayından kaldırabilir veya silebilir. Mücbir sebeplerden kaynaklanan aksaklıklardan veya uygulanacak hukuki yaptırımlardan doğacak her türlü zararlardan biodabulsam sorumlu değildir. biodabulsam mobil uygulamalarından, internet sitesinden ve yayınlarının tamamından daha önceden yazılı izin alınmadan hiçbir bilgi, fotoğraf ve resim alınması kanunlarla yasaklanmıştır.

13- UYGULANACAK HUKUK VE YETKİ

İşbu Kullanım Sözleşmesi’nin uygulanmasında, yorumlanmasında ve bu sözleşme dahilinde doğan hukuki ilişkilerin yönetiminde Türk Hukuku uygulanacaktır. İşbu Sözleşme’den dolayı doğan veya doğabilecek her türlü ihtilafın hallinde İSTANBUL Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.