space

Sıkça Sorulan Sorular (S.S.S.)

Sistem Nasıl çalışıyor?

Uygulama üzerinden bir otel seçiyorsunuz ve rezervasyon tuşuna basıyorsunuz. Kullanıcı girişi yaptıktan sonra karşınıza bir ödeme ekranı gelecektir. Kredi kartı bilgilerinizi ekledikten sonra rezervasyonunuz tamamlanacak ve otele iletilecektir.

Rezervasyon için kartımdan para çekilecek mi?

Sistem üzerinden kartınızdan para çekilmeyecektir. Kart bilgileri ve bakiye yeterliliği otel tarafından kontrol edilip, oda ücreti kadar meblağa bloke koyulmaktadır.

Kart bilgilerim nerede saklanıyor?

Bu bilgiler güvenlik açısından sizin cihazınızda kalacak, tarafımızca saklanmayacaktır. Bu sebeple farklı cihazlarda tekrar kredi kartı bilgileri girme zorunluluğu güvenlik amaçlıdır. Rezervasyon sırasında sistem sadece kart bilgilerinizi güvenli bir şekilde otele gönderecek, veri tabanımızda hiçbir kart bilgisi tutulmayacaktır.

Otele rezervasyon yaptım ama gitmedim, ücret kesilecek mi? İptal ve iade mümkün mü?

Maalesef odalarımız sınırlı sayıda ve kampanyalı olduğu için iptali ve iadesi mümkün değildir. Rezervasyonu tamamladıktan sonra otele gitmeseniz bile o tutar kartınızdan çekilecektir.

Rezervasyonumun tamamlandığını nasıl anlayabilirim?

Uygulama içinde rezerve bölümden takip edebilirsiniz, rezervasyon yaptığınız otel bilgilerine ulaşabilir, haritadan yerini belirleyebilirsiniz. Ayrıca biodabulsam.com ekibi size detaylı bir bilgilendirme e-postası gönderecektir.

Kategoriler neye göre belirleniyor?

Sistemde Ekonomik, Klasik ve Lüks olmak üzere 3 kategoride otel bulunuyor. Bu oteller biodabulsam yetkililerince verdiği hizmet ve fiyatlara göre verilmiş kategoriler olup herhangi bir yasal dayanağı yoktur. Ayrıca bu kategorilendirme tüm otellerin standart odaları baz alınarak belirlenmiştir.

Herhangi bir sorunla karşılaştım, kiminle iletişim kuracağım?

Her türlü sorun için bizimle irtibata geçebilirsiniz. Çağrı merkezlerimizden her an yardım alabilir ve sorunlarınızı rahatlıkla çözebilirsiniz.

Toplam kaç şehirde hizmet vermektesiniz?

Başlangıç için 4 merkezde hizmet veren sistemimiz ilerleyen dönemlerde Türkiye’nin her noktasında hizmet vermeye başlayacaktır.

Odalar kaç kişilik ve birden fazla gece satın alabilir miyim?

Odalar tek ve çift kişiliktir. Şu an için sadece 1 gecelik rezervasyon kabul edilmektedir, fakat ilerleyen dönemlerde 5 geceye kadar rezervasyon yapılabilecektir.

Ücrete neler dahil?

Çalıştığımız bir çok otelin sabah kahvaltısı ikramı mevcuttur. Bazı otellerle yarım pansiyon çalışmaktayız. İlerleyen dönemlerde Herşey dahil oteller de sistemimizde mevcut olacağı için otellerin bilgi bölümünde yazan maddeler geçerli olacaktır.

Satın aldığım özellikteki oda tarafıma tahsis edilmedi. Ayrıca otelin aktivitelerinden yararlanmak için ekstra ücret talep ediliyor ne yapabilirim?

Öncelikle aldığınız otelin özelliklerini tekrar gözden geçiriniz. Ardından talep etmiş olduğunuz hizmetlerin ödediğiniz ücretin içinde olduğunu düşünüyorsanız lütfen hemen bizimle irtibata geçiniz. Gereği yapılacaktır.

Otele girişte yanımda ne bulundurmam gerekiyor?

Nüfus cüzdanı veya yerine geçebilecek ehliyet, pasaport yanınızda olmalıdır. Ödeme yapılan kredi kartı yanınızda olmasa da olur.

Satın aldığım oda başkasına satıldıysa ne yapacağım?

Böyle bir durum şu ana kadar yaşanmamıştır. Tabi ki bu yaşanmayacak anlamına gelmiyor. biodabulsam otellerle yaptığı sözleşmelerde bu konuya çok hassas yaklaşmaktadır ve çifte rezervasyon durumunda bütün sorumluluk otele aittir.

Otel beni kabul etmeme hakkına sahip midir?

Otel bilgi bölümünde herhangi bir ibare bulunmuyorsa (“Tek bay kabul edilmemektedir.”, “Evli olmayan çiftler kabul edilmemektedir.” gibi) otel sizi kabul etmek zorundadır.